Książka pt. “Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” Martyny Brody. O czym jest?

Minęły już czasy, kiedy uważano, że dzieci nie mają problemów, gdyż są za małe na dzieci. Współczesna psychologia wyeksponowała dziecko i jego szczególne potrzeby, a świadomi rodzice pragną teraz wychować w głównej mierze zadowolone dzieci, choć w dzisiejszych czasach to akurat nie jest takie proste. Książka pt. Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci ze sklepu internetowego taniaksiazka.pl to jeszcze jedna propozycja Martyny Brody, skierowana do nieco nastoletnich odbiorców. Autorka swoją kolejną książkę tworzyła z myślą o wszystkich nieco starszych dzieciach.

Co stanowi cel tej książki?

Celem książki pt. “Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” jest zawsze uczenie dzieci jak zarządzać sobą i swoim wewnętrznym światem, jak zarządzać emocjami. W trosce o prawidłowy rozwój umysłowy dzieci, książka została wydana w niezawodnym wydawnictwie, która zdecydowanie potrafi doskonale wyczuć, czego potrzebuje młodzież i dorośli, sięgając po literaturę. Publikacja, pięknie zilustrowana przez Monikę Szczerbińską.

Na czym więc polega trik tej książki?

Pisarka wykorzystuje krótkie, pięknie ilustrowane teksty, by móc pobudzić kreatywność dziecka i pokazać mu energię jego umysłu. Kolejne krótkie historyjki nauczą nas, jak zrelaksować swoje ciało, w jakim kierunku iść spokojnie spać, czy jak nauczyć się cieszyć całym otaczającym światem. Praktyka taka to znakomity sposób na to, by młodszy czytelnik poczuł, że ważne jest tu i dziś, by nie kontemplować wciąż problemów i kłopotów, ale próbować jednocześnie cieszyć się teraźniejszością.

Co znajdziemy w tej publikacji?

Martyna Broda zabiera odbiorcę na łąkę, na wyprawę w kosmos, a potem kręci się wokół zaczarowanego odkurzacza, który może wessać wszystkie poszczególne szare chmury, czyli napięcia i problemy, pozostawiając czyste ciało-umysł. Wizualizacje zbudowane są tak, aby rozbudzić kreatywność dziecka, pokazać, jak w wyniku praktyki możemy osiągnąć uspokojenie. Dzięki słownictwu doskonale dostosowanemu do młodego wieku czytelnika, docierają do konkretnego odbiorcy. Delikatne wzmocnienie, ciepło, które emanuje z opowieści sprawiają, że koncepcja jest jasna i zachęcająca, podobnie jak cała publikacja.

Czym są wizualizacje?


Wizualizacje połączone są z pytaniami, które Martyna Broda zadaje dzieciom, a one, jeśli zechcą, mogą się nad nimi głębiej zastanowić. Dzięki temu młody czytelnik ma dostęp do wiedzy o sobie, może być szczery między innymi z samym sobą.