Książka pt. “Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” Martyny Brody. O czym jest?

Książka pt. “Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” Martyny Brody to wyjątkowo pięknie ilustrowane opowieści, które pozwalają dziecku “złapać oddech”, odprężyć się i odpłynąć w bezpiecznym kierunku.

Dlaczego warto ją przeczytać?

Tego typu książki warto mieć w domowej biblioteczce. Nawet dzieci w wieku przedszkolnym doświadczają stresu na co dzień. To, co dla nas nie będzie brzmiało poważnie, dla dziecka może stać się problemem. A takie problemy prowadzą do zachowania dziecka, które jest nerwowe, drażliwe, źle sypia i nie potrafi się zrelaksować. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak niezwykle ważne jest nauczenie malucha dystansu do tego, co go trapi. Dlatego też, po rozmowie z każdym psychologiem, mamy pewność, aby w domowej biblioteczce znalazły się takie właśnie relaksujące opowieści.

Czego dowiemy się z tej książki?

Książka pt. “Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” okaże się pomocna pod warunkiem, że będziemy przestrzegać zasad podanych na początku książki, przynoszą świetne rezultaty. Jeśli tylko upewnimy się, że czytamy relaksujące opowieści w samotności, skupieniu, bez krzyczących kolegów czy szumiącego telewizora, w wygodnej pozycji, nie tylko nasz maluch się zrelaksuje, ale i my sami w tym samym czasie. Ciepła pościel, bezpieczne łóżko, szum wodospadu w tle i bajki czytane cichym, spokojnym głosem z pewnością są strzałem w dziesiątkę.

Jakiego rodzaju są to opowieści?

To jest niesamowite, że nagle leżymy na ciepłej, pachnącej trawie. Drzemiemy z zamkniętymi oczami i to jest niesamowite, że obok nas, trzymając się za ręce, leżą wszystkie osoby, które znamy lub lubimy, a które są ważne dla naszych potrzeb. Trzymamy się mocno za ręce i nagle wydaje nam się, że powoli zaczynamy unosić się w górę, unosimy się delikatnie w powietrzu, obracając się powoli i relaksujemy się.

Relaksujące opowieści

Te relaksacje dla dzieci służą:

  • głębokiemu odprężeniu, wyciszeniu i zapewnieniu spokojnego snu;
  • rozwijają kreatywność;
  • ćwiczą koncentrację;
  • uczą oddychania.

Książka ma redukować lęki i poprawiać relacje wewnątrz grupy i w miejscu zamieszkania, ale niestety ze względu na trwającą od kilku tygodni kwarantannę nie jesteśmy w stanie sprawdzić efektów indywidualnej pracy domowej w przedszkolu, która była dla mnie bardzo ważna. Jak możemy zauważyć, sposoby medytacji i wspomagania oddechu nie są jedynie historią dla mędrców i joginów z Chin i Tajwanu. Istotne jest, aby robić to świadomie.